AUTOŘI

 

Je absolventkou Historie na FF JU v Českých Budějovicích. V současné době žije v jižních Čechách s dcerou, synem, manželem a dvěma psy. Pod vlastním jménem publikovala některé články v časopise Vítaný host a jeden odborný v jihočeském Výběru. Je redaktorkou literárního webu Vaše literatura, píše blog Knižní kavárna a Bláznivá máma. Živí se jako fotografka a copywriterka. V roce 2015 debutovala historickým románem Gutta z Bubnu. Na literární scénu se pak vrátila v roce 2019 s knihou Prokletí Schwartzovy vily. V současné době se věnuje aktivně psaní knížek pro děti i dospělé a začíná si plnit sny jako spisovatelka na částečný úvazek.

Anna Beatrix Bártová

 

Narodil se 11. 12. 1945 v Písku. V roce 1970 nastoupil k tehdejšímu SNB a od roku 1978 až do roku 2005 byl na písecké kriminálce, kde měl na starosti majetkovou trestnou činnost a od roku l990 pak ochranu kulturního dědictví. V roce 2005 jako komisař kriminální služby odešel do důchodu. Jeho první krimi povídky se datují z roku 1985-6, kdy za povídku Aukce dostal Cenu ministra vnitra, rok nato vychází knižní prvotina - soubor povídek Aukce. Je autorem více než 40 knih převážně s kriminální tématikou, v posledních deseti letech mapuje zejména práci písecké četnické pátračky z 30. let minulého století. Řada jeho povídek byla zdramatizována pro rozhlas. Je členem Obce spisovatelů Praha, Obce spisovatelů Č. Budějovice a AIEP (česká sekce Mezinárodní organizace dobrodružné a detektivní literatury). Za psaní mu bylo uděleno několik literárních cen: 2x Cena Jiřího Marka, 2x Zeyerův hrnek a Jihočeská literární cena Číše Petra Voka za celoživotní dílo. Dále publikuje v celostátním tisku a v několika krimi časopisech povídky, ve kterých se snaží přiblížit čtenářům náročnou práci policie se zaměřením na činnost kriminálky.

Ladislav Beran

 

Mladá česká autorka (narozena 1988 v Jihlavě), která svou touhu psát roky upozaďovala. Její cesta ji po studiích na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy a na Metropolitní univerzitě Praha (obor mezinárodní vztahy a evropská studia) zavedla do podnikatelské sféry, kde se věnovala poradenství. Stále ji však lákala literární tvorba, a tak se konečně odhodlala pustit do psaní. Významným milníkem jejího života bylo rozhodnutí vstoupit jako dobrovolnice do domova pro seniory. Našla tam kamarádku, jejíž střípky myšlenek se odrazily také v této knize. „Pátrání po minulosti někoho blízkého podněcuje úvahy o vlastním životě,“ tvrdí autorka. „Napsala jsem knihu o životě tady a teď, tedy o době, kdy příběh, na který budeme ve stáří vzpomínat, teprve vytváříme.“

Veronika Doskočilová

Překladatel a moderátor z Českých Budějovic (ročník 1986). Mluví, píše, a když nepíše, co musí, píše, co ho baví - převážně fantasy. A doufá, že to snad bude bavit i někoho dalšího. Na svém kontě má pár povídek ve sbornících a knížku Ve zdech.

Martin Drtina

 
 

Narozen roku 1951 v městečku Žebráku, vystudoval FAMU, byl uměleckým šéfem v hudebním divadle Semafor, dramaturgem v Městském divadle Zlín, pro které napsal spolu s hudebníkem Milanem Nitrou jeden z prvních porevolučních českých muzikálů – Frankenstein, pracoval také jako redaktor a scénárista v televizi Prima. Prošel jako redaktor několika regionálními deníky, časopisy a nakladatelstvími, byl u zrodu legendárních časopisů: satirického Škrtu a záhadologických Fantastických fakt. Je autorem scénářů k dokumentům i hraným filmům, psal sci-fi, fantasy a horory, ale také písňové texty. Občas vystupoval jako herec na divadle či ve filmu, nebo jako moderátor televizních pořadů. Napsal přes čtyřicet knih, a to jak z oblasti literatury faktu (historické otazníky, záhady, cestopisy) tak beletrie. Zaujal čtenáře svými historickými romány (například Trilogie o královně Žofii, Země barbarů, Ďábel na řetězu, Lásky princezen Kuronských, Smrt ve stříbrné zbroji, Rok 1848, Zločin štábního strážmistra – a zejména životopisnými romány o K. J. Erbenovi Vřeteno osudu a Janu Nerudovi Srdce v kleci. Pro televizní společnost CS film natáčí pravidelný publicistický pořad Magazín záhad. Je scénáristou, režisérem a moderátorem dvanáctidílného dokumentárního televizního seriálu Jan Žižka z Trocnova.

Otomar Dvořák

 

Narozen 11. června 1962 v Horních Dubenkách, malebné vísce na Vysočině. V roce 1981 úspěšně dokončil SPŠ stavební obor dopravní stavby v Českých Budějovicích. Poté nastoupil na dvouletou základní vojenskou službu. Od roku 1986 je ženatý, s manželkou Zlatou má čtyři dnes dospělé děti a šest vnoučat. Téměř celý svůj profesní život pracuje ve stavebnictví, dvacet let budoval silnice, čtrnáct let staví a opravuje koleje. Jeho koníčkem číslo jedna je historie. Především český středověk. Také miluje přírodu, rád houbaří a zahradničí. Má též rád zvířata, především psy. Doma má dva. Jeho lidskými vzory jsou Tomáš Garrique Masaryk a Mistr Jan Hus.

Jiří Herna