AUTOŘI

 

Je absolventkou Historie na FF JU v Českých Budějovicích. V současné době žije v jižních Čechách s dcerou, synem, manželem a dvěma psy. Pod vlastním jménem publikovala některé články v časopise Vítaný host a jeden odborný v jihočeském Výběru. Je redaktorkou literárního webu Vaše literatura, píše blog Knižní kavárna a Bláznivá máma. Živí se jako fotografka a copywriterka. V roce 2015 debutovala historickým románem Gutta z Bubnu. Na literární scénu se pak vrátila v roce 2019 s knihou Prokletí Schwartzovy vily. V současné době se věnuje aktivně psaní knížek pro děti i dospělé a začíná si plnit sny jako spisovatelka na částečný úvazek.

Anna Beatrix Bártová

 

Narodil se 11. 12. 1945 v Písku. V roce 1970 nastoupil k tehdejšímu SNB a od roku 1978 až do roku 2005 byl na písecké kriminálce, kde měl na starosti majetkovou trestnou činnost a od roku l990 pak ochranu kulturního dědictví. V roce 2005 jako komisař kriminální služby odešel do důchodu. Jeho první krimi povídky se datují z roku 1985-6, kdy za povídku Aukce dostal Cenu ministra vnitra, rok nato vychází knižní prvotina - soubor povídek Aukce. Je autorem více než 40 knih převážně s kriminální tématikou, v posledních deseti letech mapuje zejména práci písecké četnické pátračky z 30. let minulého století. Řada jeho povídek byla zdramatizována pro rozhlas. Je členem Obce spisovatelů Praha, Obce spisovatelů Č. Budějovice a AIEP (česká sekce Mezinárodní organizace dobrodružné a detektivní literatury). Za psaní mu bylo uděleno několik literárních cen: 2x Cena Jiřího Marka, 2x Zeyerův hrnek a Jihočeská literární cena Číše Petra Voka za celoživotní dílo. Dále publikuje v celostátním tisku a v několika krimi časopisech povídky, ve kterých se snaží přiblížit čtenářům náročnou práci policie se zaměřením na činnost kriminálky.

Ladislav Beran

 

Mladá česká autorka (narozena 1988 v Jihlavě), která svou touhu psát roky upozaďovala. Její cesta ji po studiích na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy a na Metropolitní univerzitě Praha (obor mezinárodní vztahy a evropská studia) zavedla do podnikatelské sféry, kde se věnovala poradenství. Stále ji však lákala literární tvorba, a tak se konečně odhodlala pustit do psaní. Významným milníkem jejího života bylo rozhodnutí vstoupit jako dobrovolnice do domova pro seniory. Našla tam kamarádku, jejíž střípky myšlenek se odrazily také v této knize. „Pátrání po minulosti někoho blízkého podněcuje úvahy o vlastním životě,“ tvrdí autorka. „Napsala jsem knihu o životě tady a teď, tedy o době, kdy příběh, na který budeme ve stáří vzpomínat, teprve vytváříme.“

Veronika Doskočilová